in
Nejlepší přehrávače médií zdarma pro Windows 10: Společnost Microsoft nikdy nenabídla opravdu skvělý přehrávač médií pro uživatele systému Windows. Pokud je formát souboru neobvyklý nebo, ještě hůře, soubor má DRM, předinstalovaná aplikace Movies & TV jej nebude moci přehrát. Ani nepřemýšlejte o vyzkoušení starého Windows Media Player.
V této souvislosti budete muset nainstalovat prémiový přehrávač médií, který dokáže přehrávat všechny typy souborů, které do něj odešlete.
Za toto privilegium také nemusíte platit, protože zde je 8 z nejlepší bezplatné přehrávače médií pro Windows které si dnes můžete nainstalovat.
1. VLC : Jednoduché a výkonné
Nejlepší bezplatné přehrávače médií pro Windows 10 - VLC
Pokud je VLC často (vždy?) Uváděno jako měřítko pro videopřehrávače, zapomíná se, že může dělat téměř všechno, o čem sníte: samozřejmě přehrávání všech video a zvukových formátů, ale také webových rádií., Správa streamovaných streamů, titulků ( které můžete přizpůsobit) atd. Hledáte řešení typu „vše v jednom“? Právě jsi ji našel.
2. AllPlayer : Filmy, seriály a hudba
ALLPlayer: ZDARMA SNADNO POUŽITELNÝ VIDEO-AUDIO PŘEHRÁVAČ
Pro multimediální přehrávač je obtížné vyjít ze stínu obřího VLC, měřítka v této oblasti po mnoho let. Pro ty, kteří chtějí změnu, ALLPlayer je třeba pečlivě sledovat.
Je kompatibilní s téměř všemi formáty a obsahuje vyhledávací systém pro přímé vyhledání filmu nebo seriálu podle vašeho výběru. Pohodlné.
AllPlayer nemusí být tak známý jako některé z nejlepších přehrávačů médií, ale nemělo by to být vyloučeno. Tvrdí, že je nejlepším přehrávačem médií pro titulky, a to není daleko od pravdy.
AllPlayer nejenže dobře podporuje titulky, ale software automaticky vyhledává a stahuje titulky mediálního obsahu, který rozpozná. Podporuje také populární formáty médií, včetně souborů 4K s vysokým rozlišením.
3. Kodi : Hvězda mediálních center
KODI: Hvězda mediálních center
Nástupce XBMC, bezplatný software Kodi podporuje téměř všechny formáty a přípony multimediálních souborů, sdružuje všechny vaše filmy a veškerou hudbu pro centralizovanou správu a dokonce vám umožňuje vytvářet seznamy skladeb, streamovat z webu nebo poslouchat internetová rádia. Úplný.
Přečíst také: Jak nainstalovat Amazon Prime na KODI
Nejlepší bezplatný přehrávač médií pro Windows 10 - Winamp
Dokonalá verze populárního přehrávače médií, plná funkcí a možností videa a zvuku.
Audiopřehrávač, hudební knihovna, správa podcastů, webové rozhlasové stanice: Musicbee centralizuje vše, co je zvuk a hudba na vašem PC. Software k vyzkoušení.
Přečíst také: 10 nejlepších stránek pro stahování torrentů zdarma
Hráč Kaku
Tento originální audio přehrávač s otevřeným zdrojovým kódem poskytuje snadný přístup ke skladbám vysílaným na mnoha webových platformách. například YouTube nebo Vimeo.
Přehrávač MKV
Velmi dobrý software specializovaný na formát MKV, který však čte většinu video formátů dostupných v síti.
MEDIA PLAYER CLASSIC - DOMÁCÍ KINO
Lehčí než VLC, je upřednostňováno, pokud nepoužíváte všechny jeho funkce.
Plex není jen bezplatný přehrávač médií, takže nečekejte, že nahradí VLC. Jedná se o kombinovaný přehrávač médií a server, který vám umožní hostovat vaše mediální soubory a streamovat je do dalších zařízení pro přehrávání Plex.
Jedná se o jeden z nejpokročilejších multimediálních systémů dostupných pro Windows 10. Mezi funkce Plex patří zlevněné přehrávání hudby z Tidalu, filmy podporované reklamami a různé doplňkové aplikace pro přehrávání médií. Z online zdrojů, jako je YouTube.
Zdarma a všestranné přehrávače médií
Instalace dobrého bezplatného přehrávače médií by měla být jedním z vašich prvních úkolů při nastavování nového počítače se systémem Windows. Hráči jako VLC a MPV zvládnou většinu formátů souborů, ale vše zvládnete pomocí zábavní sady jako Plex nebo Kodi.
Přečíst také: Nejlepší stránky pro streamování anime a manga zdarma & 15 nejlepších solitaire her zdarma bez registrace
Uživatelé VLC mohou také používat VLC s Chromecastem, aby si místo toho užívali svá videa na velké obrazovce.
Nezapomeňte článek sdílet!
Rádio retro určené pro letošní červenec a srpen čerpá z velice bohatého výběru historických snímků, neboť léto a prázdniny, to je – a vždycky bylo – pro rozhlasové tvůrce téma z nejlákavějších. Reportér ocení, že v létě je počasí na dlouhé výjezdy s mikrofonem do terénu, autor literární zase rozumí dětské duši, která tak trochu zůstává v každém z nás až do dospělosti, dramaturg se těší, že posluchači budou mít na prožívání auditivně podaných dobrodružství trochu víc času.
V roce 1935 o prázdninách se můžeme zúčastnit ohně Velké rady v unikátní více než dvacetiminutové reportáži o mladých mužích sdružených ve společnosti zvané YMCA. Konec let padesátých nám zanechal sérii učebnicových pásem Františka Gela o Atlantidě nebo o objevení Tróji. Meteor druhé půlky let šedesátých dokazuje, že i v době omezených kontaktů s okolními zeměmi bylo možné získat nahrávky vzniklé až v Africe při lovu slonů, jemuž bychom dnes asi příliš neholdovali, ale to je právě obraz proměny času, který Rádio Retro pomáhá poznat.
Z mnoha desítek zachovaných pořadů jsme však nevybrali jen idylicky znějící, zdařilé kousky: „Historický zlom po roce 1968 přivedl do rozhlasu řadu tak řečených kádrových rezerv a mezi nimi i dost redaktorů, kteří se pro rádio vůbec nehodili. Takže zatímco Vlado Príkazský někde bagroval rybníky, pořady pro děti vytvářeli třeba velmi málo invenční lidé“ poukazuje na nenormální poměry normalizace dramaturg Tomáš Černý.
Rádio Retro s názvem Zlaté šedesátky – Hudební poklady z archivu Českého rozhlasu můžete poslouchat na audioportálu mujRozhlas z počítače nebo přes stejnojmennou mobilní aplikaci v telefonu. Můžete poslouchat i v pozemním digitálním vysílání DAB+.
Rádio retro Na vlně dobrodružství vedle mnoha témat oddychových přináší také setkání s pořady reflektujícími události, na které se slovo dobrodružství příliš nehodí. Pásmo Silnější než smrt například vypráví o tragédii horolezecké expedice, která v roce 1970 doplatila na zemětřesení pod Huascaránem, slyšet můžete hru faktu Cesta vede tmou o objevení největšího jeskynního systému v ČSSR z počátku osmdesátých let. A Miloslav Stingl nám bude číst ze svého cestovního deníku o putování po Mikronézii.
Rádio Retro vysílá na webu v síti pozemního digitálního vysílání DAB a také na satelitu.
Český rozhlas Rádio Retro byla celoplošná stanice Českého rozhlasu, vysílající tematické archivní pořady, často k různým historickým výročím. Vznikla v roce 2013, vysílání ukončila roku 2021.
Původně bylo Rádio Retro časově omezeným internetový streamem s archivními pořady vztahujícími se k výročím nejrůznějším historických událostí. Svůj provoz zahájilo 6. května 2013 u příležitosti 90 let Českého rozhlasu. S přestávkami následně vysílalo do konce roku 2015. Od ledna 2016 Rádio Retro vysílalo kontinuálně. Jednalo se zpravidla o moderovaný výběr z archivu k výročím historických událostí, často z českých dějin. Vysílání bylo dostupné v DAB+ a na internetu.
Koncem září 2021 bylo vysílání Rádia Retro ukončeno a jeho vysílací pozici v DAB+ následně nahradila nová stanice Český rozhlas Pohoda.[1]
Rádio Retro I Stream byl v provozu od 6. do 18. května 2013 a moderátory se stali Jan Pokorný a Jaromír Ostrý. Programovou náplní byl výběr pořadů z archivu Českého a Československého rozhlasu k 90. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání v Československu. Fakticky šlo o 24hodinovou programovou smyčku, která se opakovala stále dokola.[2]
Rádio Retro II Stream pro velký úspěch navázal na Rádio Retro I, v provozu byl od 3. června do 8. července 2013 a moderátory se stali Daniela Brůhová a Tomáš Černý. Programovou náplní byl výběr pořadů z archivu Českého a Československého rozhlasu k 90. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání v Československu. Fakticky šlo o 27hodinovou programovou smyčku, která se opakovala stále dokola.[3]
Rádio Retro 1968 Stream byl v provozu od 19. srpna do 19. září 2013 a moderátory se stali Naděžda Hávová a Tomáš Černý. Programovou náplní byl výběr pořadů z archivu Českého a Československého rozhlasu k 45. výročí okupace Československa v srpnu 1968. Fakticky šlo o 28hodinovou programovou smyčku, která se opakovala stále dokola.[4]
Rádio Retro Šťastné a veselé (2013) Stream byl v provozu od 9. prosince 2013 do 6. ledna 2014 a moderátory se stali Lucie Výborná a Václav Žmolík. Programovou náplní byl výběr pořadů z archivu Českého a Československého rozhlasu, které souvisí s Vánocemi a Silvestrem. Fakticky šlo o 28hodinovou programovou smyčku, která se opakovala stále dokola.[5]
Rádio Retro Znovu89 Stream byl v provozu od 17. září do 14. listopadu 2014 a moderátory se stali Naděžda Hávová a Tomáš Černý. Osmadvacetihodinový výběr snímků z archivu Českého rozhlasu byl věnován 25. výročí sametové revoluce a zaměřen byl hlavně na dobu komunistické totality před revolucí (1948–1989).
Sametové Rádio Retro Stream byl v provozu od 14. listopadu do 7. prosince 2014 a moderátory se stali Naděžda Hávová a Tomáš Černý. Stream připomněl 25. výročí pádu totality. Byl to výběr 44 hodin archivních nahrávek a mezi nimi i jedinečné a nikdy nezveřejněné záznamy z demonstrací na pražském Václavském náměstí. Vedle dobových snímků přineslo Sametové Rádio Retro také soudobé vzpomínky tehdejších aktérů.[6]
Rádio Retro Šťastné a veselé (2014) Stream byl v provozu od 8. prosince 2014 do 6. ledna 2015 a moderátory se stali Martina Kociánová a Jan Rosák. Podtitulem 28hodinové smyčky bylo „Rozhlasové svátky desítky let zpátky“. Šlo o výběr vánočních, silvestrovských a novoročních snímků z fondu Československého rozhlasu.[7]
Rádio Retro 1938–1945 Stream vysílal od 13. března do 5. května 2015 a obsahoval 28 hodin zpráv, projevů či reportáží z období od mnichovské dohody až po norimberský proces. Moderátorem byl Tomáš Černý. Kromě ucelených archivních snímků dostaly prostor také komentované kompilace, jejichž autory byli například Jiří Suchý nebo Stanislav Motl. Rádio Retro 1938–1945 nabídlo archivní materiály z období okupace, heydrichiády, vyhlazení Lidic a Ležáků, projevy exilové vlády i války na území Sovětského svazu. Silným materiálem byl záznam výslechu několika přeživších lidických dětí před norimberským tribunálem nebo rozhovor s ženou z Lidic hledající své dítě.[8]
Rádio Retro Sportu Zdar Stream byl v provozu od 6. května do 30. června 2015 a byl spuštěn u příležitosti mistrovství světa v hokeji konaného v roce 2015 v Praze a Ostravě. 28hodinový výběr z rozhlasového archivu nabídl záznamy od fotbalového šampionátu v Římě v roce 1934 až po turnaj století na ZOH v Naganu 1998. Toto vydání Rádia Retro moderovali Karel Tejkal a Miroslav Augustin.[9]
Rádio Retro Šťastné a veselé (2015) Rádio vysílalo od 6. prosince 2015 do 6. ledna 2016 a moderovali ho Zora Jandová a Tomáš Černý. Byl to 28hodinový výběr autentických zvukových dokumentů s vánoční tematikou, které se nedostaly do éteru desítky let. Dramaturgové vybrali nejen nahrávky hereckých vyprávění a vzpomínek, ale také řadu hudebních a publicistických pořadů, ve kterých byly například zajímavosti o vánočních tradicích, hlas spisovatelky Marie Kubátové nebo dcery malíře Mikoláše Alše.[10]
Rádio Retro Příběh vědy Stream byl v provozu od 4. listopadu do 6. prosince 2015 a pak znovu od 6. ledna do 3. března 2016. Moderátory se stali Jiří Grygar a Lucie Výborná. Toto vydání Rádia Retro vzniklo ke stému výročí představení teorie relativity. 28 hodin autentických historických nahrávek hlasů českých vědců a příběhů o biologii, filozofii či vesmíru zmapovalo vrcholné okamžiky české i světové vědy od roku 1928 do roku 1995.[11]
Rádio Retro Rozdělený svět 28hodinová smyčka byla vysílána od 3. března do 13. května 2016. Archivní výběr vznikl k výročí Fultonského projevu Winstona Churchilla a ilustroval rozdělený svět v době studené války. Moderátory se stali komentátoři Českého rozhlasu Petr Nováček a Milan Slezák. Podtitulem tohoto vydání Rádia Retro se stal slogan Rozhlasové vlny ve službách studené války.[12]
Rádio Retro – U mikrofonu Otec vlasti V den 700. výročí narození Karla IV., tedy 14. května 2016, začal vysílat tematický stream věnovaný tomuto panovníkovi. Ve výběru, který byl aktivní do 30. června 2016, se objevila například reportáž z hrobky českých králů na Pražském hradě z roku 1936, dvě různá zpracování Vrchlického Noci na Karlštejně a další.[13]
Rádio Retro Best of V průběhu letních měsíců 2016 (1. července - 30. září) stream nabídl mix z šesti předchozích vydání Rádia Retro: U mikrofonu Otec vlasti, 1938-1945, Rozdělený svět, Znovu 89, Sportu zdar a Příběh vědy.[14]
Rádio Retro Barevný podzim Stream nabídl na podzim roku 2016 výběr archivních nahrávek vzniklých nebo odvysílaných v rozmezí září až listopadu počínaje rokem 1932, kdy v rozhlase mluvila například poslankyně Milada Horáková, a konče letopočtem 1994, kdy 28. října hovořil v Dobrém jitru zpěvák Jiří Suchý.[15]
Rádio Retro Šťastné a veselé (2016) Stream vysílal od 5. prosince 2016 do 17. ledna 2017 a nabídl 28 hodin archivních nahrávek rozhlasových pořadů z let 1937 až 1995 pro adventní, vánoční i silvestrovský nebo novoroční poslech.[16]
Rádio Retro – Loučení s hvězdami Stream začal vysílat 18. ledna 2017 a nabízel vzpomínkový mix z hudební tvorby hvězd, které v roce 2016 zemřely, např. George Michaela, Leonarda Cohena, Prince, Davida Bowieho, Radima Hladíka a dalších hudebníků popu a rocku.[17]
Rádio Retro – Sedmičky před osmičkami Stream vysílal od 1. března 2017, moderovali ho Tomáš Černý a Vladimír Kučera. Uvedl nahrávky z let končících sedmičkou a ukázal tak, jaké to bylo v Česku pouhý rok před některým z historických přelomových letopočtů s osmičkou na konci. Ve 28 hodinách historických dokumentů nabídl archivní nahrávky z roku 1937 s hlasem Edvarda Beneše, z roku 1947 s Janem Masarykem či kritický projev Miloše Kopeckého z roku 1987.[18]
Rádio Retro – Na vlně dobrodružství Stream začal vysílat první prázdninový den a trval do 31. srpna 2017, moderátory byli Lucie Výborná a Tomáš Černý. Stream připomínal archivní pořady z let 1935 až 1995 týkající se léta a cestování, ale také fantazie. Celkově bylo představeno 28 hodin nahrávek.[19]
Post a Comment