Teac MP-8000 - lehký 20 GB MP3 přehrávač

Teac není příliš známou značkou v oblasti MP3 přehrávačů, znát jej budou spíše milovníci HiFi audio komponent. MP-8000 je prvním počinem Teacu v oblasti hard-diskových MP3 přehrávačů, a tato recenze se podívá na to, jak úspěšný je to počin.

Teac MP-8000 a jeho pojetí MP3

Teac MP-8000 byl poprvé uveden v květnu 2005, a z toho vyplývá i jeho velice dobrá nabídka funkcí a díky použití nejmodernějších technologií i nízká váha. Teac MP-8000 má s 20 GB pevným diskem pouhých 138 gramů, což je nejméně ze všech diskových MP3 přehrávačů s kapacitou 20 GB a více.

Kromě přehrávání MP3 umožňuje Teac MP-8000 také přehrávat FM-rádio, včetně ručního pojmenování předvoleb (formou textového souboru), má vestavěný mikrofon a line-in vstup a funguje tedy jako diktafon s přímým ukládáním do MP3, obsahuje několik her, funguje jako USB Mass Storage, umožnuje přehrávat 3GP filmy, prohlížet fotografie v JPEG a BMP formátu, zobrazovat knížky ve formátu TXT a PDB, má kvalitní hliníkový kryt, a především skutečně vynikající zvuk.

Řada jeho konkurentů neobsahuje tolik funkcí. Navíc Teac MP-8000 patří s cenou 7.777,- Kč (včetně DPH) k nejlevnějším 20 GB přehrávačům na trhu.

Na druhou stranu, nic není jen růžové, Teac MP-8000 má i dvě vady, a obě se vztahují k relativní nezkušenosti Teacu s MP3 přehrávači, tedy přesněji, s jejich softwarem. První vadou je občasné zamrznutí firmware přehrávače, během jednoho týdne, při jeho několika-hodinovém denním používání, se mi to stalo 4x. Poté pomůže jen špendlík a jeho zasunutí do dírky označené RESET na spodní straně přehrávače. Toto se ale dá vydržet, a doufat, že výrobce brzo uvolní novou, stabilnější, verzi firmware.

Druhým, závažnějším, problémem, je neschopnost Teacu organizovat skladby a playlist podle ID3v1 či ID3v2 tagů. Teac zjevně umí udělat hardware, ale software mu (zatím) moc nejde, alespoň ne podle mých představ. Teac MP-8000 neumí totiž procházet uložené skladby na disku podle umělce, alba, či typu hudby.

Jediná možnost, jak se dá vytvořit playlist, je procházet fyzickými adresáři na disku, a poté daný adresář, či jednotlivou písničku, přidat do playlistu. Playlist ovšem může být jen jeden, a není možné jej nijak uložit, je možné jej jen celý smazat a začít znovu.

Pokud si přehráváte, jako já, jen jedno album, či skupinu, a toto album či skupina je zároveň jeden fyzický adresář (ten poté snadno přidáte jedním tlačítkem do playlistu), moc Vám to nevadí, tedy vlastně vůbec, ale nečekejte jinak od tohoto přehrávače nějakou velkou pomoc s tím, co máte poslouchat. Produkty iRiveru, Creative či Apple zde mají pro tvorbu playlistu za pomoci ID3 tagů podstatně lepší funkčnost.

Nad druhou stranu, to že Teac MP-8000 nepodporuje ID3 tagy (je schopen jen zobrazit název skladby při jejím přehrávání), způsobuje, že je úžasně rychlý, nemá totiž co indexovat. Při zaplnění Teacu celkem 15 GB skladeb v MP3 se tento zapne během 10 sekund, jako by byl disk zcela prázdný, a ihned je připraven hrát. Naplníte si playlist, a opět, Teac ihned hraje.

K dalším drobným nedostatkům firmware patří nepřítomnost Shuffle, vytvořený playlist prostě můžete přehrávat jen sekvenčně, nikoliv náhodně. Rovněž omezení playlistu na 100 skladeb může někomu vadit. Podporovány nejsou ani externí m3u playlisty WinAmpu, které by situaci do značné míry řešily.

Přehrávat můžete MP3 (bitrate až 320 kbps) a WMA formát, MP3 Pro či OGG a další formáty nejsou v aktuálně dostupném firmware podporovány, přestože jiné Teac MP3 přehrávače s Flash pamětí je umí.

Design a provedení Teacu MP-8000

Teac MP-8000 je designově povedená věc, jeho černý hliníkový obal působí seriózně, a je dostatečně odolný proti poškození. Při záplavě bílých MP3 přehrávačů je černá barva unikátní, nehledě na to, že černá sluchátka tolik nesvítí z uší jako u všech majitelů iPodů.

Přehrávač není o moc větší než běžná kreditní karta (na fotce je srovnání se stejně velkou kartou do Club Nokia, číslo svojí kreditky zde vystavovat pochopitelně nehodlám):

Teac dodává k MP-8000 poměrně bohaté příslušenství, jsou zde hned 2 sluchátka, jedny s cca 150 cm a druhé s 70 cm dlouhým kabelem, redukce z 3.5 mm jacku na 2.5 mm, pouzdro s klipem na opasek pro přehrávač (mimořádně užitečná věc), samostatná nabíječka a propojovací USB kabel:

Praktické používání MP3 přehrávače a kvalita zvuku

Výhody a nevýhody pojetí Teacu jsem zmínil již na začátku tohoto článku. Pokud Vám vyhovuje přehrávání skladeb podle adresářové struktury, jako daň za to, že přehrávač nemusí skladby velice pomalu indexovat, budete naprosto spokojeni.

Kvalita zvuku Teac MP-8000 je jeho velice silnou stránkou, dodávaná sluchátka si v ničem nezadají s těmi nejlepšími "špunty" od Kosse či Seinheisseru, a máte navíc v dodávce hned dvoje sluchátka. To zastiňuje i tu nevýhodu, že audio-out jack je v poněkud nestandardním 2.5 mm formátu, kdežto standard je 3.5 mm, takže bez redukce (ta je ale v dodávce taky) k přehrávači jiná sluchátka nepřipojíte.

Přehrávač obsahuje i 10-ti pásmový ekvalizér, uživatelsky nastavitelný, což je klíčové pro poslech na "špuntech". Je nezbytně nutné vyzvednout o pár dB basy a mírně i výšky, protože všechny "špunty" hrají jen středy, a útlum nízkých a vyšších frekvencí je potřeba pro lepší reálnost hudebního přednesu korigovat. Teac MP-8000 to umí, a hraje skutečně dobře.

Skvělá je i hlasitost přehrávání, hodně MP3 přehrávačů od konkurence zde má ten problém, že ani při 100% hlasitosti nejsou dostatečně hlasité v hlučnějším prostředí (třeba v Metru). Teac MP-8000 s tímto problém nemá, běžná hlasitost na přehrávání je maximálně stupeň 20 ze škály 0-30.

Prostředí přehrávače je jinak velice jednoduché, ale naprosto funkční, a velice snadné na ovládání (v reálu má tento aktivní TFT displej naprosto luxusní barevné podání, omluvte prosím zhoršenou kvalitu fotek):

Další funkce

Kromě přehrávání MP3 obsahuje Teac MP-8000 i poměrně slušně citlivé integrované FM rádio, s možností uložení až 30 předvoleb. Tyto předvolby si můžete i pojmenovat (jako náhradu chybějícího RDS), a to editací textového souboru ve formátu PŘEDVOLBA - FREKVENCE - NÁZEV STANICE, který uložíte do kořenového adresáře disku.

Rádio můžete v reálném čase ukládat do MP3, a to až v sample/bit rate 48K/160K. Jako anténa pro rádio slouží pochopitelně sluchátka.

Zajímavostí je, že rádio v přehrávači po jeho zakoupení nenaleznete, chybí v menu, aktivuje se totiž až po stažení a instalaci firmare verze 415 ze stránek teac.de.

Další zajímavou funkcí je diktafon, Teac MP-8000 umí nahrávat zvuk ze dvou zdrojů, jednak je to poměrně citlivý integrovaný mikrofon, a jednak audio-in (line-in) vstup na spodní straně přehrávače. Ukládání se opět děje do MP3 formátu se samplingem a bitratem až 48K/160K.

Na Teacu si můžete zahrát i několik vestavěných her, a to Russia Block (Tetris), Box Game (posouvání beden), GoBang (piškvorky) a Black White Chess (hra Go).

Vestavěný Disk Explorer umí zobrazit libovolné obrázky v JPEG a BMP formátu, a rovněž knížky v TXT a PDB formátu, ovšem, neporadí si s češtinou, a displej MP3 přehrávačů není největší, takže tato funkce je zde spíše do počtu. Na nouzové čtení knížek v angličtině či němčině to ale postačí.

Vynikající funkcí je ale podpora pro USB Mass Storage, která funguje zcela transparentně pro celý disk. Nemusíte tedy, jako v případě jiných přehrávačů, tuto funkci nějak zapínat a nastavovat poměr mezi skladbami a jinými daty, prostě ukládáte data, jak se Vám chce a kam chcete. Vyplývá to z toho, že Teac neindexuje MP3 skladby, jejich ID3 tagy, takže s diskem nakládá opravdu jen jako s datovým skladištěm.

Pokud často přenášíte větší objemy dat třeba mezí prací a domovem, budete tuto funkci milovat. Připojení Teacu na počítač se navíc realizuje standardním mini-USB konektorem, který se dá koupit v každém elektro-obchodě za 60 Kč. Přes USB je rovněž realizováno nabíjení Teacu, pokud zrovna nemáte po ruce externí nabíječku.

Přenosová rychlost miniaturního 20 GB disku je poměrně slušná, kopírování z/na disk běží v průměru rychlostí 13.2 MB/s. Takto vypadá test programem HD Tach, pro běžné použití na přenos dat je tato rychlost naprosto dostatečná:

Závěr

Teac MP-8000 je malý MP3 přehrávač s vynikajícím zvukem a řadou doplňkových funkcí jako je FM-rádio, diktafon či vysoce funkční USB Mass Storage. Jeho firmware by si zasloužil sice poněkud vylepšit, ale i s ohledem na tento nedostatek je to jeden z nejlepších MP3 přehrávačů dneška.

Do pouhých 138 gramů se navíc podařilo vtěsnat hned celých 20 GB kapacity, a to je již velikost, která má pro MP3 přehrávač smysl. MP3 přehrávače o kapacitě ve stovkách MB příliš smysl nemají, těch pár (desítek) písniček si totiž za chvíli zcela znechutíte, což se Vám s Teac MP-8000 nestane.

Navíc použití tohoto přehrávače pro přenos gigabajtů dat mezi různými počítači a systémy je velice snadné, a fakt, že nemusíte používat proprietární program pro kopírování skladeb do přehrávače, bude mít pro řadu lidí smysl.

Dostatečná je i výdrž baterie, přes použití aktivního TFT displeje se pohybuje na úrovni 8 až 10 hodin, a to podle typu používání a zvolené hlasitosti přehrávání.

UPDATE ze dne 10.11.2005: Teac uvolnil nový firmware, který je velice stabilní, a podporuje nově AVI, OGG a DRM soubory. Rovněž obsahuje funkci náhodného přehrávání skladeb v playlistu.

Nejlepší DVD přehrávač 2023 ∗ Testy a recenze

Jak vybrat DVD přehrávač

DVD přehrávače vám umožní přehrávat filmové poklady, které jsou nahrané na DVD discích.

DVD přehrávače mají několik funkcí, které Vám přehrávání ještě více usnadní.

DVD přehrávače mohou přehrát originální DVD, avšak mnohé přehrávače podporují i jiné formáty.

Kromě stolních DVD přehrávačů, jsou k dostání přenosné DVD přehrávače, které jsou ideální na cesty.

Funkce DVD přehrávače

Mimo běžného přehrávání disků ve vysoké kvalitě, disponuje toto malé šikovné zařízení dalšími funkcemi. Umožňuje zobrazení a titulek k filmu a přepínání mezi jednotlivými kapitolami. Dále můžete disk pozastavit, zrychlit nebo naopak zpomalit, pokud nestíháte číst již zmíněné titulky.

Dražší typy dokážou nahrát i pořad či film, který právě běží v televizi. Jenže komerční televize jsou plné reklam. Pokud se chcete zbavit nechtěných reklam, podívejte se po takovém zařízení, které dokáže upravit nahraný záznam pomocí střihu. Odstranění reklamy pak zabere jen pár vteřin. Velkou výhodou pro vás může také být možnost přehrávat si váš pořad, ale zároveň nahrávat další film.

Špičkové rozlišení LG DP542H Aktuálni cena

Víte, že…? Jestliže plánujete nahraný disk přehrát i na jiném zařízené, nezapomeňte jej uzavřít. Získaný soubor pak přehraje i na jiném zařízení.

Přehrávané médium

Nebudeme se zde ohánět autorskými právy a rozebírat porušování zákona v případě okopírovaného CD či DVD nebo nelegálního stažení filmu. To je čistě na vašem uvážení, my vám pouze poskytneme návod, na co se zaměřit při koupi přehrávače.

S originálními disky si poradí každý přehrávač. Jenže na trhu jsou další druhy médií, proto je třeba sledovat podporované formáty, na které se nyní podíváme blíže.

S českým menu SONY DVP-SR760H Aktuálni cena

DVD-R/+R: Je základním stavebním kamenem DVD disků. Lze na něj díky speciálnímu systému vypálit jakýkoliv formát. Nevýhodou je, že to lze udělat pouze jednou.

DVD-R/+R (DL): Má stejnou charakteristiku jako výše uvedený druh, nicméně disponuje větší kapacitou.

DVD-RW/+RW: Jelikož na ně můžete opakovaně vypalovat soubory, stal se jedním z nejvyhledávanějších.

DVD-RAM: V minulosti s ním většina přehrávačů měla problém a neuměla ho přehrát, ale dnes to pro ně není žádný oříšek.

DVD-Audio: Jedná se v podstatě o disk, na kterém je uložena hudba, nicméně v mnohem vyšší kvalitě. Díky svým výrobním vlastnostem dokáže přehrát audio disk prostorový zvuk, ale i stereo.

Super Audio CD: Postupně nahradil klasický originální CD disk. Oproti původnímu poskytuje vyšší kvalitu zvuku.

Formát souboru

Při výběru nezapomeňte sledovat, jaké formáty zařízení podporuje, abyste pak nebyli překvapený, že se nepřehraje váš oblíbený film. V parametrech přístroje bývá uvedeno několik zkratek, které se vám pokusíme jednoduše vysvětlit.

U videa se můžete setkat s označením – kontejner. Ten si lze představit jako složku, kde je uložené vše potřebné k přehrání filmu, tedy video, audio, a navíc mohou být i titulky. Nyní vám ukážeme nejčastěji používané kontejnery/formáty videí.

Kontejner Vlastnosti AVI Audio Video Interlaced: V roce 1992 jej představil Microsoft. Je nejvíce rozšířen. Nevýhodou může být, že neumí přehrát některé titulky. Zároveň pro něj potřebujete více místa na disku. MKV Matroska Video Container: S tímto formátem se nejčastěji setkáte, pokud stahujete soubor z DVD disku do počítače. MP4 MPEG-4: Od roku 2003 je nerozšířenějším videem, zejména pro hudební videoklipy.

Jestliže si soubory vypalujete na počítači, jistě znáte formát DiVX. Výrobci nezůstali pozadu a nabízejí zařízení, které mají certifikaci DivX Ultra. S tímto formátem úzce souvisí další, kterými jsou TXT, SUB, SRT, SMI. Na ně narazíte hlavně u filmů s titulky. A právě u nich je důležité, aby si poradili s českými písmeny a nedělali z měkkých souhlásek různé tvary, např. kostičky.

Přenosný GoGEN PDX 1043 Aktuálni cena

Má-li být váš přehrávač součástí repro-sestavy, která slouží k poslechu hudby, zkontrolujte i v tomto případě jeho vlastnosti. Zásadní je formát MP3, dokáže zmenšit zvukovou stopu a tím je možné umístit více záznamů na CD.

Již zmíněné fotografie bývají nejčastěji ve formátu JPG či PNG.

Vstupy a výstupy

Pojmem vstup a výstup se rozumí konektory, které jsou schopné propojit dvě různá zařízení. U starších typů se setkáte s propojením pomocí kabelu SCART. Postupně je však nahrazován HDMI kabelem. Ten je pro přenos rychlejší, ale i kvalitnější.

Víte, že…? HDMI kabel nebývá součástí balení a je nutné ho dokoupit zvlášť. Nekupujte však nejlevnější typ, ale nechte si poradit od odborného personálu, protože i kabely disponují různými úrovněmi rychlosti a kvality obrazu. Pro náročné Panasonic DP-UB820EGK Aktuálni cena

Kvalitní přehrávač by měl obsahovat vstup pro USB disk a čtečku paměťových karet, díky kterým můžete jednoduše přenášet soubory do televize. Všechny přehrávače mají vstup pro sluchátka, abyste nerušili ostatní členy rodiny.

Obraz a zvuk

Jestli jste si mysleli, že kvalitním DVD přehrávačem získáte dokonalý obraz, zklameme vás. Ačkoli budete mít sebelepší zařízení, které je schopné redukovat šum, odstranit kostičkování a zpracovat obraz technologií progressive scan, vždy záleží na druhu televize, který vlastníte a propojovacím kabelu, tedy již zmíněném HDMI.

Ani u zvuku tomu není jinak. Chcete-li si při hudbě či u sledování filmů dopřát ničím nerušený poslech, investujte do přístroje. Levné typy nemají zvukový výstup dostatečné čistě vyladěn. Skvělým pomocníkem pro kvalitní prostorový zvuk je vestavěný dekodér Dolby Digital.

Dostupná kvalita SENCOR SDV 1204H Aktuálni cena

Ovládání přístroje

Všechna nabízená zařízení jsou vybavena dálkovým ovládání, což je samozřejmě příjemné, zejména když lenošíte na gauči či v posteli. Ale nezapomeňte si v prodejně či internetovém obchodě zkontrolovat, zda má přehrávač ovládací prvky i na přední části. Může totiž snáze dojít k nehodě, kdy vám ovladač nechtěně vypadne nebo se na něj převrhne hrnek se sladkým čajem a ovládání již nezprovozníte a nový také neseženete. Určitě můžete pořídit i univerzální ovladač, který ovšem stojí nemalé peníze.

Druhy přehrávačů

Prozatím jsme se věnovali stolním DVD přehrávačům, ale neměli bychom zapomenout ani na přenosné, které jsou ideální například pro zpříjemnění dlouhé cesty ve vlaku. Ty jsou naopak pořád vyhledávané a výrobci se je snaží neustále zdokonalovat.

Velikost

Nejběžnější velikost úhlopříček se pohybuje od 7 do 10 palců. Takové rozměry ideálně postačí, jestliže budete sledovat film na klíně, ale i pokud přehrávač odložíte na noční stolek a budete se dívat z větší dálky, nemáte-li zrovna video s titulky.

S možností nahrávání Panasonic DMR-UBC70EGS Aktuálni cena

Rozlišení

Nyní se dostáváme k parametru, který jsme nemuseli sledovat u stolního typu DVD přehrávače je nyní důležitý. Obecně platí, že čím větší, tím je lepší obraz. To také úzce souvisí s šířkou úhlopříčky displeje. Rozlišení je různé, my vám však nabízíme minimální hodnoty, které zaručí kvalitní obraz a od nichž byste se měli při rozhodování odrazit. Nejnižší hodnota pro 7palcový displej je 480 x 234 px a pro 9palcový pak 800 x 480 px.

Příslušenství

Přenosné zařízení má tu výhodu, že má zabudovaný kvalitní nabíjecí akumulátor. Zařízení tak lze využít i bez soustavného připojení do sítě. Jenže aby nedošlo k vybití uprostřed sledovaného filmu, budete potřebovat adaptér, pro vzdálené přepínání jistě oceníte dálkový ovladač. Pokud často cestuje v hromadné dopravě, určitě naplno využijete sluchátka a abyste měli všechno kam uskladnit, jistě neprohloupíte, když si ještě pořídíte cestovní pouzdro, které váš přístroj navíc ochrání a bude s ním jednodušší manipulace.

Otázky výběru

Jestliže se stále rozhodujete, připravili jsme pro vás několik klíčových otázek, které vás nasměrují ke správnému typu přístroje:

Které formáty zařízení podporuje?

Přehraje formát DivX?

Dokáže správně zobrazit české titulky?

Poradí si s fotografiemi ve vysokém rozlišení?

Dokáže přehrávat hudbu a zároveň zobrazovat fotografie?

Podporuje ID3 tag? (Je schopen komprese MP3?)

Nejznámější značky

Stolní DVD přehrávače mají pořád v nabídce přední výrobci, jako jsou Sony, LG nebo Panasonic, které existují na trhu již několik let. Mezi levnější značky pak můžeme zařadit Sencor či Hyundai. Největším zástupcem pro přenosné DVD přehrávače je Gogen.

Cena

Jak jsme vám již v úvodu naznačili, díky velkému rozmachu různých nejnovějších technologií, jsou stolní DVD přehrávače velmi levnou záležitostí. A právě díky nízké ceně je naleznete pouze v prvních dvou cenových kategoriích, v té poslední se budeme věnovat propracovaným přenosným zařízením.

Cena do 999 Kč

V obchodech s elektronikou lze sehnat značkové přístroje, které si bez problémů poradí s formáty WMA a MP3 a poskytují vstup pro USB disk. Pozor však na typy, které nemají v parametrech uvedené propojení HDMI kabelem.

Cena od 1000 Kč do 1 999 Kč

Dalo by se říci, že stropem v této cenové kategorii bude částka, které nepřesáhne hranici 2 000 Kč. Dražší přístroje podporují video formát XviD, poradí si s českými titulky a jsou schopné přehrát všechny typy DVD média. Umí nahrávat i upravovat získaný záznam. Díky vstupu pro USB a paměťové SD karty jednoduše přenesete filmy, hudbu i fotografie do vaší televizi.

Cena nad 2 000 Kč

Zde již chybí klasické stolní přehrávače, protože o sebevíce propracované zařízení není zájem. Plné zastoupení mají však přenosné typy, které jsou vybaveny navíc i anténou a je možně na nich sledovat televizní vysílání, které si dokonce můžete i nahrát. Šířka úhlopříčky je 9 palců a poradí si s formáty JPG, MP3, AVI, MPG, MP4, TS, MOV i VOB. Disponuje vstupem pro USB disk a čtečkou paměťových karet.

Otázky a odpovědi

Co je přenosný DVD přehrávač?

Více o tom, jak dobře vybírat. Jedná se o malý přehrávač, který svým vzhledem připomíná malý počítač. Jeho součástí je také obrazovka, díky tomu můžete přehrávač používat na cestách. Tento přehrávač je vybaven mnohými funkcemi, lze na něm sledovat také televizi, nebo poslouchat rádio.

Vyplatí se koupě DVD přehrávače?

Recenze a jak vybrat nejlepší běžecký pás 2022

Běžně u kategorií zboží uvádíme i největší výrobce. U běžeckých pásů je situace do jisté míry specifická, protože výrobců není zase tolik. Vyjmenujeme některé z těch opravdu renomovaných (jejichž výrobky tvoří většinu trhu). Zbytek tvoří společnosti, které mají na trhu jeden nebo dva výrobky – tam je těžké hledat kvalitu. Nejlepší výrobky se dají obecně hledat u společností, které prodávají dané zboží ve více modelových řadách – mají větší obrat, mohou věnovat více času a prostředků do inovací a v neposlední řadě mají daleko více zkušeností. Naše rada tedy na tomto místě zní, ať hledáte pokud možno značku, kterou znáte a která není spojená se žádným skandálem nebo podvody na zákazníky. Abychom vám trochu pomohli, přinášíme stručnou charakteristiku značek, které z našeho testu vyšly dobře. Nejsou to samozřejmě ty jediné dobré na trhu, ale může to pro vás být určité vodítko.

InSPORTline

Značka inSPORTline patří společnosti Seven Sport, s. r. o., která byla založena roku 1995 ve Vítkově. Nicméně za prvopočátek značky se považuje až rok 1997, kdy Roman Košťál otevřel ve Vítkově prodejnu lyží. Od té doby se postupně sortiment i dosah značky rozšiřuje, firma provozuje velký e-shop a věnuje se prodeji sportovních potřeb, posilovací či fitness techniky. Co se týče běžeckých pásů, těch má inSPORTline momentálně na trhu ze všech výrobců nejvíce a pyšní se kvalitou. Mají tichý motor, dobré odpružení, měřiče tepové frekvence a další šikovné vychytávky. Že jim výrobce věří, to dokazuje zárukou prodlouženou na deset let. To je dobré znamení, navíc značka nabízí servis přímo u zákazníka v případě poruchy přístroje.

Acra

Firma Acra Semily působí na českém trhu od roku 1991. Patří mezi nejstarší a zároveň největší prodejce sportovního vybavení v České republice. Kromě kamenné prodejny v Semilech prodává své zboží na internetu. Mimo běžecké pásy nabízí také sportovní potřeby, outdoorové vybavení pro turistiku, posilovací a fitness stroje nebo třeba čluny. Zůstaňme u běžeckých pásů. Těch nabízí firma hned několik v cenách většinou kolem dvaceti tisíc korun (i s příslušenstvím, například s hrudním pásem).

Housefit

Na českém trhu se můžete se značkou Housefit setkat už více než 20 let. Za tuto dobu si společnost vybudovala dobré jméno a získala si tisíce zákazníků. Stroje této značky se prodávají v deseti zemích. Záruka na trenažéry činí 3 roky a nechybí opět servis přímo v pohodlí domova zákazníka. Housefit nabízí kvalitní fitness stroje – od rotopedů po cyklotrenažéry, eliptické trenažéry, steppery nebo právě běžecké pásy.

Post a Comment