Recenze 10 centrálních jednotek/chytrých reproduktorů

Jak vybrat centrální jednotku

Centrální jednotka je takovým ředitelem chytré domácnosti. Ovládá několik různých protokolů, aby mohla ovládat jednotlivé prvky. Komunikovat s ní můžete skrze aplikaci ve vašem mobilním telefonu. Ta plní funkci přehledného ovladače vaší chytré domácnosti. Pokud má centrální jednotka zabudovaný reproduktor, můžete s ní komunikovat i přes hlasového asistenta. U opravdu univerzálních jednotek si budete moci vybrat z několika asistentů.

Tento článek vás provede výběrem centrály od A do Z. Začne popisem jednotlivých typů a jejich charakteristik. Představí také nejčastější komunikační protokoly, které centrály podporují. Přiblíží počet chytrých zařízení, která z nich můžete ovládat, a načrtne, nakolik bude třeba ovládat anglický jazyk. Samozřejmostí je také cenové okénko odhalující přibližné náklady na nákup centrály.

Jak vybrat centrální jednotku stručně:

Zvažte, zda je skutečně potřeba – Tak velkou investici bude jistě lepší promyslet, zvlášť pokud doma máte jediné chytré zařízení.

– Tak velkou investici bude jistě lepší promyslet, zvlášť pokud doma máte jediné chytré zařízení. Zvolte typ jednotky – Můžete vybrat tradiční centrálu s podporou všech možných protokolů, chytrý reproduktor, u něhož výrobce kladl důraz na audio parametry, nebo pouze software, který nainstalujete na svůj chytrý telefon.

– Můžete vybrat tradiční centrálu s podporou všech možných protokolů, chytrý reproduktor, u něhož výrobce kladl důraz na audio parametry, nebo pouze software, který nainstalujete na svůj chytrý telefon. Ujasněte si, které protokoly budete používat – Na Wi-Fi najdete nejvíce zařízení, protokoly ZigBee či Z-Wave zase mají delší dosah a nižší energetickou náročnost.

– Na Wi-Fi najdete nejvíce zařízení, protokoly ZigBee či Z-Wave zase mají delší dosah a nižší energetickou náročnost. Vyberte hlasového asistenta – A smiřte se s tím, že na něj budete muset mluvit anglicky. Google Assistant je prý nejtolerantnější, co se jazykových nepřesností týče. Alexa i Siri jsou přísnější.

– A smiřte se s tím, že na něj budete muset mluvit anglicky. Google Assistant je prý nejtolerantnější, co se jazykových nepřesností týče. Alexa i Siri jsou přísnější. Vyhledejte uživatelské recenze – Soustřeďte se na jednoduchost aplikace, u chytrých reproduktorů také na kvalitu zvuku.

– Soustřeďte se na jednoduchost aplikace, u chytrých reproduktorů také na kvalitu zvuku. Pročtěte další parametry – A rozhodněte se o detailech.

Typy centrálních jednotek

Pod pojmem centrální jednotka je možné nalézt několik různých typů zařízení. Všechna slouží k propojení prvků chytré domácnosti, avšak liší se co do univerzálnosti i finanční nákladnosti.

Tradiční centrální jednotky

Představují to, co si pod pojmem “centrální jednotka” pravděpodobně představujete. Všestrannou krabičku přijímající pokyny skrze několik hlasových asistentů, která má potenciál obsáhnout kompletně vybavenou chytrou domácnost. I zde je však před finálním výběrem třeba detailně prozkoumat, jaké možnosti vaše jednotka nabízí a zda skutečně propojí všechna zařízení, která máte nebo plánujete mít.

Jelikož tradiční centrální jednotky se řadí k dražším variantám, nevhodný nákup by vás mohl dlouho mrzet. Skutečně všestranné tradiční centrální jednotky pak patří k nejnákladnějším možnostem propojení.

Reproduktory hlasových asistentů

V článku o výstavbě chytré domácnosti jsme zmínili, že hlasového asistenta si můžete nainstalovat do mobilu či tabletu, ale také pořídit si s ním drobný reproduktor a mluvit na něj. I tento reproduktor může zastoupit centrální jednotku, neboť většina z nich komunikuje přes protokoly Bluetooth nebo Wi-Fi, což vám umožní ovládání různých smart zařízení.

Reproduktory hlasových asistentů jsou o něco levnější než centrální jednotky, na druhou stranu však nemusí zvládnout všechny vaše požadavky. Například protokoly Z-Wave a ZigBee většinou nepodporují a jejich kapacita za centrálními jednotkami také pokulhává.

Centrální jednotku, když: Hlasového asistenta, když: potřebujete ovládat mnoho a mnoho zařízení, například zabezpečení velkého objektu

když potřebujete komunikaci nejen přes Bluetooth nebo Wi-Fi, ale i ZigBee a další hledáte ovladač pouze pro váš byt

stačí vám komunikace přes Wi-Fi a Bluetooth

Softwarové centrální jednotky

Není vždy nutné kupovat centrální jednotku jako nové chytré zařízení. Na trhu najdete také centrální jednotky založené pouze na softwaru. Seženete je tedy v podobě aplikací, které si nainstalujete na svůj mobilní telefon či počítač, čímž roli centrální jednotky převezmou. Nejznámějšími představiteli budou pravděpodobně aplikace Apple Home nebo SmartThings společnosti Samsung, ThinQ od LG apod.

Toto řešení vyniká svou jednoduchostí, má však také své mouchy. Některá zařízení budou totiž fungovat pouze v případě, že jste doma. Pokud byste rádi měli vzdálený přístup pro kontrolu chytré domácnosti například z práce, bez centrální jednotky se neobejdete. Tou v případě Apple může být jak hardwarová centrální jednotka, jiný tablet, nebo dokonce Apple TV.

Centrální jednotky jednotlivých zařízení

Od propojení všech prvků chytré domácnosti teď na moment odbočíme. Možná jste zaznamenali, že některá chytrá zařízení či spíše jejich sady mají vlastní centrální jednotku. Typicky jde například o žárovky, které potřebují svou vlastní centrálu, aby je bylo možné ovládat všechny zároveň. Mnoho z nich navíc funguje na protokolech ZigBee nebo Z-Wawe, které potřebují prostředníka, aby mohly kooperovat s vaším mobilním telefonem.

Centrální jednotka Reproduktor hlasového asistenta Centrála chytrých žárovek

Kompatibilita

Klíčová vlastnost centrálních jednotek, která zabezpečuje souhru všech prvků chytré domácnosti. Můžeme ji rozdělit na několik podčástí.

Kompatibilita s hlasovými asistenty

Jak nejspíš víte, pomocí hlasových asistentů udáváte centrální jednotce příkazy. Na výběr máte z více variant, těmi nejznámějšími jsou Siri, kterou vyvinul Apple, Alexa od Amazonu, Cortana od Microsoftu a Google Assistant od Googlu. Zejména tradiční centrální jednotky bývají kompatibilní s více asistenty.

Kompatibilita s ostatními zařízeními

Ke komunikaci chytrých zařízení mezi sebou slouží komunikační protokoly. Čím více jich centrální jednotka bude ovládat, tím širší spektrum chytrých produktů máte k dispozici. I při výběru jednotlivých zařízení či modulů je tedy vhodné se ubezpečit, že si s centrální jednotkou porozumí. Abychom vám usnadnili orientaci, představíme si nejčastější z nich včetně jejich výhod a nevýhod.

Bluetooth

Tuto technologii není třeba zdlouhavě představovat. Často se používá pro ovládání jednoho chytrého zařízení mobilním telefonem. Bohužel však nevyniká velkým dosahem, takže efektivní používání je podmíněno tím, že obě chytrá zařízení musí být neustále poblíž.

Tento nedostatek je možné vyřešit právě pomocí centrální jednotky. Ta používá Wi-Fi a pokud jste si nainstalovali její aplikaci, dostanete se k ní odkudkoliv. Jediné, co je nutné pohlídat, je to, aby zařízení používající Bluetooth bylo v dosahu centrály.

Wi-Fi

Náš seznam pokračuje dalším známým protokolem. Doma ji máme snad všichni, proto je také tak oblíbená. S jejím používáním se však pojí i jistá rizika. Pozor si dejte například na pásma. 2,4GHz pásmo je rozšířenější, takže umožní komunikaci se širším spektrem prvků, na druhou stranu je však velmi často přehlcené. 5GHz pásmo má více kanálů, které se vzájemně nepřekrývají. Výsledkem je vyšší přenosová rychlost a menší riziko rušení.

Ještě lépe by si měla s tímto problémem poradit nová Wi-Fi 6, která se soustředí na lepší propustnost sítě při napojení většího počtu zařízení. Přístrojů, které tento standard podporují, je však zatím na trhu málo.

Apple HomeKit

Protokol vyvinutý společností Apple. Pokud se řadíte mezi jablíčkáře, poohlédněte se po produktech označených jako “Works with Apple Homekit”. Nemusíte se obávat, že by váš výběr byl omezený na jediné značky, nabídka trhu je velice široká, protože Apple HomeKit podporují i mnozí další výrobci.

ZigBee a Z-Wave

Patří k nejoblíbenějším protokolům. Jednou z jejich výhod oproti Wi-Fi je jejich síťová struktura. Zatímco při používání Wi-Fi musí každé chytré zařízení komunikovat s routerem, v síťové struktuře může signál skákat z jednoho smart produktu na druhý. Tímto způsobem se dostane dál.

Další výhodou je lepší zabezpečení a dokonce i nižší energetická náročnost. Proto jsou také oblíbené mezi výrobci drobné elektroniky, která je v provozu na baterie. Mezi oběma protokoly existuje několik zásadních rozdílů.

ZigBee – Pokud jste zastánci open source, tomuto protokolu budete fandit. Protože dlouhodobě funguje jako otevřený protokol (s čímž se pojí méně pravidel pro výrobce chytrých zařízení), na trhu najdete doslova záplavu produktů, které jej podporují. S otevřeností systému se však pojí i rizika, velmi vzácně se totiž může stát, že dvě chytrá zařízení fungující na tomto protokolu nenajdou společnou řeč.

Dalším problémem může být rušení, Zigbee totiž stejně jako Wi-Fi pracuje na frekvenci 2,4 GHz. Aby tuto možnost eleminoval, využívá alespoň jiné kanály v rámci pásma. Ve srovnání s Z-Wave je Zigbee o něco rychlejší. Jeho dosah se pohybuje kolem 100 metrů ve volném prostoru. Když však signálu do cesty postavíte zdi, stropy a další zařízení na stejné frekvenci, sníží se tato vzdálenost na 10–20 metrů.

Z-Wave – Ohledně dosahu je na tom o něco lépe, nejčastěji udávanou hodnotou je 30 m v interiéru. Na druhou stranu je však limitován počet “přeskoků” mezi smart zařízeními. Zatímco ZigBee umožňuje neomezený počet přeskoků, Z-Wave vám povolí pouze čtyři. Dlouhou dobu byl Z-Wave uzavřeným protokolem, proto jej také podporuje méně produktů na trhu. V roce 2020 však došlo ke změně, takže je možné, že jejich počet bude narůstat.

Ve srovnání s protokolem ZigBee je Z-Wave o něco pomalejší, což je důsledkem nízkofrekvenčních pásem, ve kterých se pohybuje. Tato pásma však skýtají také výhody, ve srovnání s frekvencí 2,4 GHz, na které funguje ZigBee či Wi-Fi jsou méně přeplněná a je zde tedy menší riziko, že se smart zařízení budou vzájemně rušit.

Informace o tom, kolik komunikačních protokolů centrální jednotky využívají, by tedy neměla uniknout vaší pozornosti. Tradiční centrální jednotky komunikují nejen skrze Wi-Fi či Bluetooth, ale také pomocí ZigBee a Z-Wave. U reproduktorů hlasových asistentů se budete muset spokojit s Wi-Fi a Bluetooth. Je tomu tak proto, že namísto rozlišování vlnové délky k propojení s ovládanými zařízeními reproduktory používají své programy “Works with Alexa” či “Works with Google Assistant” apod.

Zajímavost: V současnosti několik velkých světových hráčů (Google, Amazon, Samsung, Apple a další) pracuje na vývoji nového standardu, který by měl zvýšit kompatibilitu mezi zařízeními různých výrobců. Tento standard ponese název Matter a měl by se objevit na podzim roku 2022.

Počet připojitelných zařízení

Důležitou informací je počet zařízení, která centrála dokáže kontrolovat. Tato čísla se velmi liší. U centrálních jednotek jednotlivých modulů se kapacita pohybuje v desítkách zařízení, tradiční centrální jednotky zvládnou i stovky spojení. Opravdu špičkové centrály atakují hranici 1 000 chytrých produktů.

Dnes již však není výjimkou ani neomezený počet připojených prvků. Pochopitelně se to však týká limitu na papíře, neznamená to, že by několik stovek žárovek, senzorů atp. systém nezatěžovalo.

Jazyk a ovládání centrální jednotky

Jak jsme již zmiňovali, pokyny centrální jednotce dáváte buď skrz aplikaci na vašem telefonu nebo přes hlasové asistenty v reproduktoru. Ačkoliv na českém trhu najdete centrální jednotky od mnoha výrobců, češtinu jako ovládací jazyk byste mezi nimi hledali marně. Zato všechny vládnou angličtinou, některé i němčinou.

Pokud však nejste odhodláni mluvit výhradně česky a v experimentech s anglickým jazykem vám brání spíše ostych, můžeme vás uklidnit. Ke komunikaci slouží krátké a jasné příkazy, není nutné učit se květnaté fráze. Hlasoví asistenti navíc nejsou přísní a poradí si i s českým přízvukem.

Pokud je angličtina vašim koníčkem, budete se naopak nejspíš dobře bavit. Hlasoví asistenti jsou naprogramováni nejen k plnění příkazů, ale také k hledání informací na internetu a zodpovězení vědomostních otázek. Vývojáři zlepšují také jejich “sociální” schopnosti – hlasový asistent dokáže odpovědět na osobní i hravé otázky s osobitým humorem.

Méně rozšířené české projekty

Ačkoliv Siri nebo Alexa česky zatím neumí, přece jen existuje několik hlasových asistentů, kteří češtinu ovládají. Jen zatím nejsou tak známí nebo nefungují s tak širokou paletou SmartHome zařízení.

Hello Emma – Na jaře 2020 odtajnil český vývojář David Beck svůj projekt – asistentku, která zvládne vyhledávání informací i zápis vašich poznámek. Emma je navržena pro iOS a hypoteticky by tedy mohla nahradit známou Siri (Zdroj: Wikipedie).

– Na jaře 2020 odtajnil český vývojář David Beck svůj projekt – asistentku, která zvládne vyhledávání informací i zápis vašich poznámek. Emma je navržena pro iOS a hypoteticky by tedy mohla nahradit známou Siri (Zdroj: Wikipedie). Antelli – Asistentka z dílny vývojáře Štěpána Šonského. Ve srovnání s Emmou má o něco delší historii, poprvé totiž byla představena již v roce 2012. Díky pluginu MiHome dokáže ovládat produkty Xiaomi.

Nastavení scén

Scény jsou pro spoustu lidí tím hlavním důvodem, proč o pořízení centrální jednotky přemýšlí. Představují totiž způsob, jak si chytrou domácnost přizpůsobit a vtisknout jí jedinečnou podobu i funkce. Do jedné scény můžete zahrnou větší počet zařízení, což bude jistě rychlejší než manuální nastavování každého prvku zvlášť. Zvlášť oblíbené jsou scény kopírující váš denní program, například:

Ráno – Budík začne zvonit, žaluzie vyrolují nahoru, termostat zvedne teplotu a rychlovarná konvice či kávovar začne ohřívat vodu. Pokud senzory zjistí, že je venku tma, rozsvítí se také světlo.

– Budík začne zvonit, žaluzie vyrolují nahoru, termostat zvedne teplotu a rychlovarná konvice či kávovar začne ohřívat vodu. Pokud senzory zjistí, že je venku tma, rozsvítí se také světlo. Odchod z domu – Zamknou se všechny dveře, zkontrolují se otevřená okna a rozsvícená světla. Termostat sníží teplotu. Při příchodu funguje vše obráceně.

– Zamknou se všechny dveře, zkontrolují se otevřená okna a rozsvícená světla. Termostat sníží teplotu. Při příchodu funguje vše obráceně. Čas na rituály – Například při servírování večeře světla v místnosti změní odstín, zapne se navolená hudba nebo televize. Rituál se tak může stát prakticky z kterékoliv oblíbené činnosti, ať už jde o horkou koupel nebo večerní čtení s šálkem čaje.

Nastavení scén probíhá v aplikaci. Obvykle probíhá v krocích, kdy vám centrální jednotka přesně říká, co v kterém kroku nastavujete. Vše by mělo být intuitivní, pokud si však nejste jisti svou volbou, zkuste na internetu vypátrat uživatelské recenze zákazníků, kteří centrální jednotku koupili před vámi.

Design

Vzhled u technických výrobků nebývá tím hlavním kritériem, pokud nejde o ultramoderní vychytávky, kterými se jejich majitelé rádi pochlubí. Centrální jednotky a chytré reproduktory patří k té druhé skupině. Jejich vzhled se výrazně liší, takže můžete vybírat, zda chcete nenápadnou maličkou krabičku, nebo hledáte klenot, který povznese celý interiér. Zejména mezi reproduktory budete mít široký výběr.

Nenápadný reproduktor Reproduktor s imitací dřeva

Další parametry

V minulých kapitolách jsme se věnovali podstatným parametrům, nyní nastal čas na drobnější vychytávky a detaily. Jejich důležitost je individuální, pro někoho mohou být naprosto zbytečné, jiný v nich třeba uvidí zajímavé informace.

Aplikace pro počítač – Ačkoliv se může zdát na první pohled jako samozřejmost, není tomu tak. Pokud tedy trávíte za počítačem mnoho času a chytrou domácnost jste chtěli ovládat právě zpoza něj, raději během výběru centrální jednotky ověřte, že tuto možnost skutečně nabízí.

– Ačkoliv se může zdát na první pohled jako samozřejmost, není tomu tak. Pokud tedy trávíte za počítačem mnoho času a chytrou domácnost jste chtěli ovládat právě zpoza něj, raději během výběru centrální jednotky ověřte, že tuto možnost skutečně nabízí. Grafy a další informace – V rámci aplikace centrální jednotky můžete někdy nalézt i více informací, než nabízejí chytrá zařízení sama o sobě. Častým doplňkem jsou grafy spotřeby, narazit můžete také na informace o stavu baterie apod.

– V rámci aplikace centrální jednotky můžete někdy nalézt i více informací, než nabízejí chytrá zařízení sama o sobě. Častým doplňkem jsou grafy spotřeby, narazit můžete také na informace o stavu baterie apod. Audio výstup a porty – Ať již komunikujete s hlasovým asistentem nebo posloucháte oblíbené skladby, nejspíš kladete důraz na kvalitní zvuk. Samozřejmostí je integrovaný reproduktor, výrobci však v produktových materiálech nesdílejí mnoho informací o jejich kvalitě.

Jiná situace nastává v případě reproduktorů chytrých asistentů, pro které je kvalita přehrávání zásadní. Zde najdete informace o počtech mikrofonů snímajících okolní zvuk i o druhu reproduktorů. Ačkoliv primárním způsobem propojení je bezdrátová varianta, některé centrální jednotky jsou vybaveny také 3,5mm portem.

Displej – Mezi tradičními centrálními jednotkami není příliš rozšířený. Může se však hodit pro zobrazování počasí či videí na YouTube. Proto jej nabízejí výrobci chytrých reproduktorů pro hlasové asistenty. U těch je kvalita přehrávání důležitým parametrem a pro YouTube může být absence obrazu problémem.

– Mezi tradičními centrálními jednotkami není příliš rozšířený. Může se však hodit pro zobrazování počasí či videí na YouTube. Proto jej nabízejí výrobci chytrých reproduktorů pro hlasové asistenty. U těch je kvalita přehrávání důležitým parametrem a pro YouTube může být absence obrazu problémem. Kabely a další hardware – Minimálně napájecí kabel je standardním příslušenstvím.

– Minimálně napájecí kabel je standardním příslušenstvím. Bezdrátová nabíječka – Není příliš častá. Zároveň slouží jako odkládací plocha.

Displej Bezdrátová nabíječka

Cena

Centrální jednotka nebo chytrý reproduktor je základnou chytré domácnosti, na které se rozhodně nevyplatí šetřit. Můžeme jen doporučit důkladné pročtení produktových materiálů a pátrání po uživatelských recenzích. Mezi ověřené výrobce centrál patří například Homey, Apple, Amazon, Fibaro, TP-Link, Google a další.

Cena do 1 500 Kč

Pod 1 000 Kč se s centrální jednotkou dostanete jen málokdy. Pokud ano, nejspíš budou chybět nějaké protokoly a půjde o některého z méně známých výrobců. O něco lepší je situace mezi reproduktory hlasových asistentů, které jsou všeobecně o něco levnější.

Cena od 1 500 Kč do 5 000 Kč

V této kategorii již je to lepší. Přinejmenším mezi chytrými reproduktory. Do hledáčku se vám tak dostanou modely, které operují minimálně na Bluetooth a dvou pásmech Wi-Fi. Výrazně se zvyšuje počet mikrofonů sbírajících zvuk z okolního prostředí a zlepšuje se kvalita zvuku.

Cena od 5 000 Kč do 10 000 Kč

Při překročení hranice 5 000 Kč již na vás budou čekat i tradiční centrály odpovídající kvality. Samozřejmostí se stává připojení k ZigBee a Z-Wave, centrály jsou schopné připojit se i k tisíci zařízení. Nabízejí více hlasových asistentů. Pozvolna se zvyšuje také jejich výkon.

Cena od 10 000 Kč

Nad hranicí 10 000 Kč už najdete jen špičková zařízení. Tradiční centrální jednotky s výkonným procesorem, schopným obsloužit i nelimitovaný počet připojitelných zařízení. Samozřejmostí je podpora všech možných protokolů a bohaté spektrum dalších výrobků na trhu.

Který chytrý reproduktor má nejlepší kvalitu zvuku?

Navzdory své povaze zaměřené na zvuk lidé zřídka mluví o skutečné kvalitě zvuku chytrých reproduktorů Google Assistant, Amazon Echo a Apple. Které byste si měli koupit, pokud chcete nejlepší zvukový zážitek?

Existuje několik chytrých reproduktorů, které se zaměřují na kvalitu zvuku, ale většina se zaměřuje spíše na jejich virtuální asistenty a cenu. To nutně neznamená, že zní špatně, ale některé znějí lépe než jiné. Podíváme se na oba typy chytrých reproduktorů.

Poznamenat: „Chytrý reproduktor“ je poměrně obecný pojem. Pro naše účely se zaměříme na chytré (bezobrazovkové) reproduktory od společností Amazon, Google a Apple.

Nejlepší špičkový chytrý reproduktor

Malé, cenově dostupné chytré reproduktory jsou velmi oblíbené, ale existují i ​​chytré reproduktory, které se zaměřují spíše na „reproduktorovou“ část pojmu. Pokud peníze nejsou předmětem, který chytrý reproduktor zní nejlépe?

Amazon Echo Studio

Echo Studio je pokus Amazonu o chytrý reproduktor, který zní opravdu dobře, a do značné míry přináší. Na každé straně a nahoře jsou 5cm reproduktory, 25mm výškový reproduktor a 5,25palcový basový reproduktor.

Výsledkem je velký zvuk zaplňující místnost se spoustou detailů. Pokud si předplatíte Amazon Music Unlimited, Echo Studio je ještě lepší volbou. Můžete si vychutnat knihovnu skladeb Amazonu dostupnou v Dolby Atmos Music, kterou Echo Studio podporuje.

Amazon Echo Studio Velký, mohutný reproduktor Echo s celkem pěti reproduktory, technologií přizpůsobení místnosti a podporou Dolby Atmos Music.

A co Apple a Google?

Apple měl kdysi špičkový HomePod, ale jeho výroba byla ukončena v roce 2021. Špičkovým chytrým audio zařízením od Googlu je Nest Hub Max vybavený obrazovkou. Nejlepší možností společnosti pouze pro reproduktory je mnohem dostupnější Nest Audio. HomePod Mini a Nest Audio jsou uvedeny níže.

Nejlepší „mini“ inteligentní reproduktor

Kategorii „mini“ chytrých reproduktorů vládne Google a Amazon. Do této kategorie patří i Apple HomePod Mini podle velikosti, ale je dražší. Můžete však získat to, za co zaplatíte.

Apple HomePod Mini

Audiofilové milují HomePod Mini pro jeho vynikající kvalitu zvuku. Vyznačuje se designem piloproprietární širokopásmové te, které posílá zvuk dolů a ven o 360 stupňů. Reproduktor je zavěšen, aby se snížilo zkreslení, a pasivní zářiče pomáhají dodávat zvuku hloubku.

Stejně jako plnohodnotný HomePod má i model Mini stejné optimalizace pro prostředí. Výsledkem je skvělý zvuk ve velmi malém balení. Jediným kompromisem je, že jste omezeni na Siri, která není tak bohatá na funkce jako Alexa nebo Google Assistant.

Amazon Echo

Samozřejmě ne každý je ochoten používat Siri pro lepší kvalitu zvuku. Pokud jste v ekosystému Amazonky, Echo 4th Gen je vaše nejlepší sázka na mini reproduktor. Je o něco větší než Echo Dot, ale pomáhá to zlepšit zvuk.

Uvnitř koule jsou piloMá stejnou velikost jako dražší Echo Plus, 76mm basový reproduktor a dva 20mm přední výškové reproduktory. Reproduktor podporuje Dolby Stereo a stejně jako Apple má Amazon funkci „adaptivní zvuk“, která se snaží zvuk optimalizovat pro danou místnost.

Amazon Echo 4. generace Echo 4. generace obsahuje 76mm basový reproduktor, dva 20mm přední výškové reproduktory a podporu Dolby Stereo do malého a cenově dostupného balíčku.

Google Nest Audio

Pro milovníky Googlu je Nest Audio jasnou volbou pro kvalitu zvuku. Vaší jedinou další možností bez displeje je Nest Mini. Nest Audio stojí přibližně stejně jako HomePod Mini a prodává se často.

Nest Audio obsahuje 19mm výškový reproduktor a 75mm basový reproduktor. Google tvrdí, že Nest Audio je o 75 % hlasitější a má o 50 % více basů než jeho předchůdce. Uživatelé však hlásí, že to není skvělé při poskytování pohlcujícího zvuku zaplňujícího místnost.

Šikovný chytrý reproduktor nemusí znít špatně. Pravděpodobně jej používáte pro streamování hudby a podcastů, takže si nezapomeňte vybrat takový, který potěší vaše uši. Existuje spousta dalších dobrých chytrých reproduktorů, ze kterých si můžete vybrat, pokud pro vás kvalita zvuku není tak důležitá.

Intelligence Plug, inteligentní reproduktor do zásuvky

Rozbalte, zapojte, hotovo! WiFi reproduktor auna Intelligence Plug je inteligentní, prostorově úsporný a plně mobilní hudební společník do kuchyní, koupelen a jiných místností s elektrickou zásuvkou. Inteligentní reproduktor auna Intelligent Plug je Vaše domácí inteligentní zařízení: netřeba zde mačkat žádná tlačítka, protože Alexa VoiceControl umožňuje ovládání pomocí hlasového příkazu: Alexa hraj hudbu! Zařízení Intelligence Plug může vytvářet prostřednictvím sítě WLAN kontakt k mnohým audio streamování službám, které pak lze používat bez jakéhokoliv pohybu rukou: Amazon Music, audible, Pandora, TuneIn, Spotify Connect atd. Za předpokladu odpovídajícího Amazon konta jsou dispozici samozřejmě i ostatní funkce služby Alexa Voice Service: nechte si připomenout termíny, poslouchejte svou oblíbenou hudbu, informujte se o počasí, můžete si nechat zodpovědět otázky nebo se zabavit na vtipu o Chuckovi Norrisovi - funkce Alexy neustále rostou a usnadňují každodenní život.

Pomocí služby streamování TuneIn slouží auna Inteligence Plug jako internetové rádio, které přijímá tisíce rozhlasových stanic z celého světa a stabilně a bez šumu jejich přehrává. Komu by to nestačilo, může využívat schopnosti inteligentního reproduktoru jako bluetooth přijímače a spárovat ho se svou databází hudby v smartphonu, tabletu nebo v MP3 přehrávači. A v neposlední řadě se dá inteligentní bezdrátový reproduktor používat v multiroom provozu, a tak vytvářet multiroom prostředí. Tímto způsobem je možné spárovat až 6 odpovídajících zařízení a nejen zásobovat celý byt hudbou, ale hudbu zároveň nechat přesouvat s vámi podle místa, kde se nacházíte. Pokud chcete ovládat multiroom síť nebo se připojit se svým Spotify Connect Premium účtem, k dispozici je nekomplikovaná aplikace Auna Intelligence pro iOS i Android zařízení. Základní funkce je samozřejmě možné používat pomocí 5 tlačítek i přímo na zařízení.

Ať už hledáte ráno zábavu ke kávě, polední pop & rock nebo večer klasickou hudbu k relaxu ve vaně, bezdrátový reproduktor do zásuvky Auna Intelligence Plug Vás poslechne na slovo a bude Vás následovat všude, kde je k dispozici zásuvka a internet.

Všimněte si, prosím, že Spotify Connect lze používat pouze prostřednictvím aplikace Auna Intelligence.

Post a Comment